صفحه اصلی > اخبار 


 

 
زادبوم در حاشیه افتتاح نوزدهمین نمایشگاه صنعت:
تولید کشور با قدرت در حرکت است

 

 

معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، در مراسم افتتاح نوزدهمین نمایشگاه صنعت، گفت: افزایش 22.5 درصدی صادرات از لحاظ وزنی، نشان‌دهندۀ حرکت پر قدرت واحدهای تولیدی کشور است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم، با اعلام این خبر اظهار داشت: سیاست‌های دولت در محدود کردن واردات سبب حرکت واحدهای تولیدی به سمت و سوی داخلی‌سازی شده و با توجه به افزایش تولید محصولات داخلی در سال رونق تولید، پیش‌بینی می‌کنیم که صادرات نیز افزایش خواهد یافت.

وی افزود: کاهش ارزشی صادرات اغلب معطوف به کاهش ارزش کالاهای صادراتی در گمرکات نسبت به سال گذشته است که با توجه به درخواست‌های صادر کنندگان در خصوص تعهدات ارزی مبنی بر واقعی‌تر کردن قیمت‌های پایه صادراتی و با تصمیم کمیتۀ نرخ‌گذاری، کاهش ۱۰درصدی در صادرات را شاهد هستیم.

زادبوم از نمایشگاه‌ها به عنوان یکی از ابزارهای مهم بازاریابی نام برد و گفت:  از طریق حضور یا برگزاری رویدادهای نمایشگاهی می‌توانیم ظرفیت‌های کشور در بخش‌های مختلف را به دنیا معرفی کنیم، که شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی برنامه‌های جدیدی در این راستا در دست اقدام دارد.

       

 

 

 تاریخ انتشار:1398/07/20  ساعت درج:١٣:٤٣  شماره خبر:٨٤٧٧  بازدید:1988

  نسخه چاپي


خروج