صفحه اصلی > اخبار 


 

 
در دومین نمایشگاه بزرگ واردات چین صورت می‌گیرد:
شانگهای میزبان محصولات "های تک" ایران

 

 

معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، در آستانۀ سفر خود به چین به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت، که به دعوت شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، صورت گرفته است، از نمایش محصولات با فناوری بالا و دانش‌بنیان ایرانی در پاویون ملی ایران در نمایشگاه واردات چین خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با اشاره به چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا، اظهار داشت: بر اساس سیاست‌های اخیر کشور چین مبنی بر توسعه واردات، از مهم‌ترین مأموریت‌های نمایشگاه واردات چین معرفی محصولات خارجی به صورت رسمی و ساختارمند است.

وی افزود: با توجه به نقش پررنگ ایران طی یک دهۀ گذشته در بازار چین و افزایش صادرات کالاهای با ارزش افزودۀ ایرانی به این کشور، با دو پاویون ملی و تجاری در دومین نمایشگاه واردات چین حضور پیدا کردیم که

زادبوم در ادامه بیان داشت: در پاویون تجاری کالاهای سنتی و در پاویون ملی  ظرفیت‌های جدید ایران در تولیدات با فناوری بالا و دانش‌بنیان معرفی می‌شوند.

گفتنی است، دیدار با بازرگانان ایرانی مقیم شانگهای، ملاقات با کمیسیون بازرگانی شانگهای، ملاقات با وزیر کشاورزی بلاروس، افتتاحیه نمایشگاه واردات چین، افتتاحیه پاویون ملی ایران و بازدید از پاویون تجاری بخشی از برنامه‌های سفر سه روزه وزیر صمت و هیات همراه به چین خواهد بود.

 

 

 تاریخ انتشار:1398/08/12  ساعت درج:١٨:٣٥  شماره خبر:٨٥٠٩  بازدید:1232

  نسخه چاپي


خروج