صفحه اصلی > اخبار 


 

 
چابکی عملیاتی در جنگ تحریمی

 

در حاشیه معارفه مدیر کل دفاتر ادغام‌شدۀ خدمات اطلاعات تجاری و  برنامه ریزی آمار و پژوهش های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران، ریس کل سازمان توسعه تجارت ایران از رویکردی جدید برای چابک‌سازی و متناسب کردن ساختار سازمان در شرایط کنونی خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در مراسم معارفه عباس خالقی‌تبار، مدیر کل جدید دفاتر ادغام شدۀ خدمات اطلاعات تجاری و  برنامه ریزی آمار و پژوهش های تجاری، اظهار داشت: با توجه به جنگ تحریمی بی‌سابقه بر ملتی مقاوم که جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشته است، ضرورت دارد متناسب با این فشارها، تغییراتی را برای مقابله با دشمن انجام داد. هوشیاری کارشناسان سازمان توسعه تجارت ایران در این برهه حساس از مقاومت ملی بر این امر صحه گذاشته است که این سازمان به عنوان اصلی‌ترین متولی تجارت خارجی که نوک پیکان تحریم‌ها به سوی اوست، بایستی با چابک‌‌سازی و ایجاد تغییرات دشمنان را ناکام و به توسعه ملی کشور بیش از پیش یاری رسانند.

وی افزود: در رویکرد جدید با توجه به تجربیات سالیان سال در سازمان توسعه تجارت ایران فرصتی فراهم آمده تا با توجه به اقتضائات زمان و مزیت‌های سازمان توسعه تجارت ایران به شکلی ویژه، حوزه تجارت  خارجی کشور بازنگری شده و پویاتر و کارآمدتر از قبل طی مسیر کند.

زادبوم در بخش دیگری از سخنان خود، توجه به نیروی انسانی را از اولویت‌های مدیریتی خود دانست و گفت: با تقسیم کار و نگاه به اصل بهره‌وری، باید رابطه منطقی و پایداری بین کالا و بازار به عنوان دو مفهوم اساسی در تجارت خارجی ایجاد شود.

معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، از رایزنان بازرگانی، دبیرخانه شورای عالی صادرات و رویدادهای نمایشگاهی به عنوان بخش‌های مهم سازمان یاد کرد که با ایجاد تغییرات جزئی در ساختار سازمان شاهد اثربخشی و کارآیی مضاعف آن خواهیم بود.

 

 

 تاریخ انتشار:1398/08/12  ساعت درج:١٨:٣٨  شماره خبر:٨٥١٠  بازدید:1340

  نسخه چاپي


خروج