صفحه اصلی > اخبار 


 

 
در نشست مشترک با فعالان اقتصادی ایرانی مقیم شانگهای صورت گرفت:
بررسی راهکارهای تسهیل تجارت ایران و چین

 

معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران که به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان به شانگهای چین سفر کرده است، در بدو ورود خود به این کشور با فعالان اقتصادی ایرانی مقیم شانگهای دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم اظهار داشت: در نخستین جلسه کاری در شانگهای، طی نشستی به همراه اتاق مشترک ایران و چین، مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی ایرانی مقیم شانگهای در حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح و بررسی شد.

وی افزود: در ادامه، با توجه به مسئولیت وزارت صمت در کمیسیون مشترک همکاری های تجاری و اقتصادی ایران و بلاروس، ملاقات با وزیر کشاورزی و غذای این کشور انجام شد و طی مذاکرات صورت گرفته طرفین بر تعمیق روابط تجاری ایران و بلاروس تأکید کردند.

معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران بیان داشت: همچنین دیدارهای مقدماتی پیش از مراسم افتتاحیه نمایشگاه واردات شانگهای، با معاون نخست وزیر پاکستان در امور تجارت، وزیر بازرگانی میانمار و مسئولین تجاری کشورهای ژاپن، سریلانکا، نپال، بنگلادش و مقامات تعدادی از کشورهای مشارکت کننده در این رویداد بزرگ تجاری صورت گرفت.

گفتنی است، دومین نمایشگاه واردات چین در شهر شانگهای، فردا افتتاح میشود که رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان یکی از مقامات حاضر در مراسم افتتاحیه خواهد بود.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1398/08/13  ساعت درج:٢٠:٤٠  شماره خبر:٨٥١٥  بازدید:1293

  نسخه چاپي


خروج