صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
پس از یک وقفه 13 ساله؛
برگزاری ششمین نشست مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و قطر

 

ششمین نشست مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و قطر پس از یک وقفه 13 ساله، اردیبهشت ماه امسال با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت دو کشور در دوحه برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ششمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قطر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت،  مشاور بین الملل وزیر و هیات ۷۰ نفره متشکل از نمایندگان دستگاههای  دولتی و بخش خصوصی برای بررسی راهکارهای توسعه همکاریهای اقتصادی و تجاری برگزار شد.

فرزاد پیلتن، مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران در خصوص این اجلاس اظهار داشت:بررسی زمینه های افزایش حجم تجارت به یک میلیارد دلار در سال2018 ، همکاری در زمینه های ترانزیت، سرمایه گذاری، حمل و نقل هوایی، تکنولوژی، کشاورزی، شیلات، دام،‌ صنعتی و انرژی و خدمات فنی و مهندسی، بهداشت و درمان و دارو و آهن و فولاد و معادن مورد توافق طرفین قرار گرفت  و اسنادی در زمینه استاندارد، گمرک، فرهنگ و ورزش، حمل و دریایی  مورد مذاکره دو طرف قرار گرفت.

همچنین محمدرضا فیاض، مشاور بین الملل وزیر صنعت، معدن و تجارت، که ریاست هیات کارشناسی ایران را در این مذاکرات بر عهده دارد، با بیان این که همکارهای اقتصادی و توسعه مناسبات بانکی کلید افزایش روابط تهران - دوحه است، گفت: ایران یک بازار هشتاد میلیونی است، تجارت، کشاورزی، نفت، گردشگری جزو زمینه های همکاری دو طرف محسوب میشود. 

گفتنی است، حجم مبادلات اقتصادی ایران و قطر در سال‌های گذشته به صورت سنتی حدود 80 میلیون دلار بوده است که این میزان در پایان سال 96 از مرز 250 میلیون دلار گذشت.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1397/02/25  ساعت درج:١٢:٠٤  شماره خبر:٦٤٠٥  بازدید:1450

  نسخه چاپي


خروج