صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
افزایش سهم ایران در بازار عراق

 

 

 رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: طی 4 ماهه نخست سالجاری متوسط ارزش هر تن کالای صادراتی ایران به عراق، برابر 527  دلار بوده که نسبت به میانگین قیمت کالاهای صادراتی کشور به سایر مقاصد  صادراتی 1.2 برابر است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد، با اشاره  به اینکه بیش از 50 درصد صادرات ایران در سال جاری به کشورهای چین، امارات و عراق انجام شده، افزود: از ابتدای سال 1397، روزانه 20 میلیون دلار کالای صادراتی از ایران به عراق صادرات شده که بر اساس آمار گمرک ایران به لحاظ وزنی 14.01رصد و به لحاظ ارزش  23.19 درصد رشد داشته است.

وی در مقایسه  ارزش کالاهای صادراتی ایران به سه مقصد اول صادراتی دنیا  اظهار داشت: میانگین قیمت هر تن  کالای صادراتی  به چین 336 دلار،  امارات 456 دلار و عراق 527 دلار در سال‌جاری بوده که نشان می‌دهد بیشترین ارزش کالاهای صادراتی ایران به مقاصد هدف‌، مربوط به بازار عراق است به گونه‌ای که سهم ایران در بازار عراق با 1.5درصد افزایش به 17درصد رسیده است .

گفتنی است، ظرفیت بالای بازار عراق موجب شده در سالجاری بیش از  10.000 ردیف کالای ایرانی وارد این کشور شود که از آن جمله می توان به محصولات پلاستیکی،  فرآورده‌های کشاورزی و صنایع تبدیلی، ماشین آلات و قطعات و تجهیزات صنعتی، فرآورده های معدنی، صنایع غذایی  و ساختمانی اشاره کرد.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1397/05/14  ساعت درج:٠٩:٤٦  شماره خبر:٦٨٧٧  بازدید:1327

  نسخه چاپي


خروج