صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران در مذاکرات ازبکستان

 

معاون وزير صمت و رياست كل سازمان توسعه تجارت ايران با معاون وزير سرمايه گذاري و تجارت خارجي ازبكستان در تاشكند دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم که به دلیل حضور در جلسات كارشناسي توافقنامه سيزدهمين كميسيون مشترك اقتصادي ايران ازبكستان، در رأس هيات مقدماتي كارشناسي به ازبكستان سفر كرده است، با فاروق رحيم اف، معاون وزير سرمايه‌گذاري و تجارت خارجي ازبكستان، ملاقات كرد. 

در این نشست، زادبوم با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری مشترک صنعتگران و تجار دو کشور، برگزاری کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان را در راستای توافقات مقامات ارشد دو کشور در سفر اخیر معاون اول ریاست جمهوری ایران و وزیر صمت و مقدمه‌ای برای سفر ریاست جمهوری کشورمان به ازبکستان عنوان کرد.

در این ملاقات، ضمن تأکید طرفین بر ضرورت توسعه روابط اقتصادي دو كشور مسلمان، كليات يادداشت تفاهم بررسي شده و مقرر گرديد نتايج جلسات كارگروه‌ها تا پایان روز جاری و طی جلسه‌ای نهايي شود.

گفتنی است، در این دیدار که سفير ازبكستان در ايران، معاون سفير ايران در تاشكند، رئیس منطقه آزاد چابهار و رييس اتاق بازرگاني مازندران نيز حضور داشتند مشکلات سرمایه‌گذاران ایرانی در ازبکستان نیز مطرح شد.

 

 تاریخ انتشار:1398/09/19  ساعت درج:١٣:٥١  شماره خبر:٨٦٠١  بازدید:2000

  نسخه چاپي


خروج