صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
معاون وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران تأکید کرد:
عزم ایران و ازبکستان بر تحکیم و توسعۀ روابط تجاری

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران در مراسم افتتاحیه نمایشگاه اختصاصی توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در تاشکند از عزم و ارادۀ جدی ایران و ازبکستان در جهت توسعه و تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی و سرمایه گذاری بلند مدت خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمیدزادبوم در این مراسم اظهار داشت: سطح خوب روابط سیاسی و حمایت از دیدگاه ها و مواضع دو کشور در مجامع بین المللی و منطقه ای و همچنین اشتراکات دینی و فرهنگی، موجبات همکاری های مشترک در تمامی زمینه‌های تجاری، اقتصادی، علمی، فنی، صنعتی، معدنی و فرهنگی را فراهم آورده است.

وی افزود: برگزاری سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور و در حاشیه آن وجود دو رویداد مهم از جمله برگزاری نمایشگاه اختصاصی توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در تاشکند و همایش تجاری ایران و ازبکستان همگی موید اراده و عزم جدی دو کشور در جهت توسعه و تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی و سرمایه گذاری بلند مدت می باشد.

زادبوم با بیان اینکه همه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه قابل نمایش نیست، گفت: شرکت‌های ایرانی در حوزه‌های مختلف از جمله مصالح ساختمانی، دارو و تجهیزات پزشکی، مواد غذایی، کشاورزی، شیمیایی و پتروشیمی در این نمایشگاه حضور دارند که نشانگر تمایل و علاقمندی آن‌ها برای توسعه همکاری با ازبکستان است و امیدواریم این رویداد فرصت مغتنمی برای توسعه همکاری‌های بخش خصوصی دو کشور باشد.

معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام اینکه در دو سال گذشته همکاری میان شرکت‌های ازبکی و ایرانی افزایش یافته است، ادامه داد: این افزایش بر حجم مبادلات دو کشور تاثیر نهاده است که ما در سال 2019 نسبت به 2018 جلو رفتیم و امیدواریم در سال 2020 نیز بتوانیم با تلاش و کوشش مضاعف بخش خصوصی دو کشور باز هم در توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری افزایش داشته باشیم.

وی با تأکید بر اهمیت برگزاری نمایشگاه‌ها در توسعه روابط دو کشور، از دولت و بخش خصوصی ازبکستان برای حضور در نمایشگاه‌های ایران دعوت کرد.  

زادبوم در پایان با بیان اینکه برگزاری کمیسیون مشترک، نمایشگاه و این رویداد تجاری مقدمه ای برای سفر رییس جمهور ایران به ازبکستان خواهد بود، اضافه کرد: از رییس جمهور ایران و ازبکستان برای توسعه روابط میان دو کشور تشکر دارم.

نمایشگاه اختصاصی توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در ازبکستان امروز چهارشنبه با حضور 37 شرکت معتبر ایرانی در تاشکند آغاز شد و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

گفتنی است، سیزدهمین اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک ایران و ازبکستان نیز روزهای پنجشنبه و جمعه (21 تا 22 آذرماه )در شهر تاشکند ازبکستان برگزار می شود و در این اجلاس وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و معاون نخست وزیر ازبکستان ریاست کمیسیون را بر عهده خواهند داشت.

 

 تاریخ انتشار:1398/09/20  ساعت درج:١٣:٣٢  شماره خبر:٨٦٠٣  بازدید:1947

  نسخه چاپي


خروج