صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
رئیس کل سازمان توسعه تجارت اعلام کرد:
ستاد توسعه صادرات با ابلاغیه معاون اول آغاز به کار می‌کند

 

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: ستاد توسعه صادرات همچون ساختار ستاد تنظیم بازار قرار است طی روزهای آینده با دستور معاون اول رئیس‌جمهور راه‌اندازی شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم، در نشست مشترک با فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای حمایت از صادرات محصولات ICT اعلام آمادگی کرد و گفت: تلاش می‌کنیم مسیری که برای اجرایی‌سازی آیین‌نامه صادرات نرم افزار باید طی شود، سریع‌تر انجام شود و کمیته ماده ۱۵ نیز در مسیر اجرایی‌سازی قرار گیرد.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت در خصوص حضور فعالان ICT در خارج از کشور و نحوه حمایت دولت نیز، گفت: این موضوع مورد توجه هم سازمان توسعه تجارت ایران و هم معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری قرار دارد و از بخش خصوصی می‌خواهیم که مدل پیشنهادی خود برای این حمایت را ارایه دهند؛ چراکه کار در حوزه ICT کاملا خاص است و باید فعالان در این حوزه کمک کنند.
وی در ادامه عنوان کرد: ستاد توسعه صادرات همچون ساختار ستاد تنظیم بازار قرار است طی روزهای آینده با دستور معاون اول رئیس‌جمهور راه‌اندازی شود؛ بر این اساس تمامی دستگاه‌های مرتبط و درگیر با صادرات در این کمیته حضور دارند و فعالان بخش ICT نیز می‌توانند مشکلات خود را برای پیگیری به ستاد ارجاع دهند.

زادبوم در خصوص همایش صادراتی در حوزه ICT عنوان کرد: سازمان این آمادگی را دارد میزبان این همایش باشد؛ ولی باید برای آن برنامه‌ریزی کرد. حتی می‌توانیم جلسات مشترکی با معاونت علمی و همچنین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته باشیم و به نظر من می‌توان سازمان شهرک‌های صنعتی صنایع کوچک و متوسط را نیز در این زمینه دخیل کرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در بحث تعهد ارزی، آیین‌نامه‌ای در خصوص بحث محصولات خدماتی در حال تنظیم است و در کمیته ماده ۱۹ نیز تصمیماتی در مورد تعهد ارزی خدمات فنی مهندسی اتخاذ شده که باید برای موضوع خدمات و محصولات ICT نیز اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد و باید جداگانه آن را مورد بررسی قرار داد.

 

 

 تاریخ انتشار:1398/10/24  ساعت درج:٢٠:٤٩  شماره خبر:٨٦٨٨  بازدید:1549

  نسخه چاپي


خروج