صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
زادبوم در یازدهمین پیش جلسه کارگروه توسعه صادرات مطرح کرد:
تلاش در جهت استمرار تجارت خارجی در وضعیت فعلی/ استعلام لحظه‌ای و برخط وضعیت مرزهای خروجی

 

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در یازدهمین پیش جلسه کارگروه توسعه صادرات که با حضور کلیه اعضا برگزار شد، جایگاه کارگروه توسعه صادرات را ارزشمند دانست و با اشاره به نوپا بودن این نهاد، نظم و انسجام اعضای کارگروه را مثال‌زدنی توصیف کرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم ضمن تشکر و قدردانی از وزراتخانه‌ها و نهادهای عضو کارگروه که نمایندگان خود را به منظور حضور در کارگروه معرفی کرده بودند، پیگیری مباحث بازگشت ارز، استرداد مالیات بر ارزش افزوده، مرتفع کردن مشکلات گروه‌های کالایی و خدماتی، مباحث مربوط به حق پرچم، کمک به مرتفع کردن مشکلات فرش دستباف و همچنین توجه خاص به استان‌های کشور را از اقدامات کارگروه در سال ۱۳۹۸ عنوان کرد.

 

دبیر کارگروه توسعه صادرات با اشاره به جلسات کارشناسی متعدد کارگروه توسعه صادرات در خصوص حل مشکلات مربوط به ورود موقت و رفع آن با همکاری بانک مرکزی، اظهار داشت: براساس هماهنگی‌های انجام شده با بانک مرکزی، ارائه خدمات به صادرکنندگانی که نسبت به ورود موقت اقدام کرده‌اند و به علت مشکلات موجود، رفع تعهد ارزی‌شان با مشکل مواجه شده است، استمرار دارد.

 

زادبوم در ادامه از سایر دستگاه‌های مسئول و اثرگذار در تجارت خارجی کشور از جمله گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان امور مالیاتی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی درخواست کرد در این خصوص، مساعدت‌های لازم را مبذول دارند.

 

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و اثرگذاری آن بر تجارت، تشکیل ستاد ویژه مقابله با کرونا در حوزه تجارت خارجی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران را اثرگذار توصیف کرد و گفت: مرزهای خروجی کشور به صورت لحظه‌ای و برخط استعلام شده و اطلاعات ارائه می‌شود.

وی ضمن تشکر و قدردانی از همکاران سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در خصوص ارسال اطلاعات و تلاش در جهت استمرار تجارت خارجی در وضعیت فعلی، اعلام کرد جلسات کارگروه به صورت بی‌وقفه و مستمر ادامه دارد و همکاران دبیرخانه کارگروه در خصوص پیگیری تصویب کارگروه در هیات دولت با اختیارات اصل ۱۲۷ یا ۱۳۸ قانون اساسی و به صورت موازی کمک به مرتفع کردن مشکلات صادرکنندگان اقدام خواهند کرد.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1398/12/29  ساعت درج:١٣:٠٨  شماره خبر:٨٨٩١  بازدید:1483

  نسخه چاپي


خروج