صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  
در نشست میز ملی صادرات پسته مطرح شد:
ضرورت نگاه ملی در رفع موانع توسعه صادرات پسته
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ضمن تأکید بر اهمیت جایگاه پسته در سبد صادراتی کشور به عنوان مهم‌ترین قلم صادراتی بخش کشاورزی، رفع موانع و توسعه صادرات این محصول نیازمند نگاه ملی دستگاه‌های اجرایی و بخش غیردولتی دست اندرکار صادرات دانست.
 ٠٨:٥٦ - 1399/05/13

توجه به زیرساخت‌های مرز ریمدان چابهار موجب توسعه تجارت ایران می‌شود
مدیرکل آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران گفت: توجه به زیرساخت‌های مرز ریمدان چابهار موجب توسعه روابط اقتصادی و افزایش حجم تجارت و مبادلات بین ایران و پاکستان در محدوده دشتیاری سواحل مکران می‌شود.
 ١٠:٤٣ - 1399/05/11
با حضور معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران صورت می‌گیرد:
برگزاری میز کشوری عراق در کرمانشاه
مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری میز کشوری عراق در کرمانشاه با حضور حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد.
 ١٠:٣٨ - 1399/05/11
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران تأکید کرد:
توسعه سهم ایران در کریدورهای ترانزیت منطقه‌ای و بین‌المللی
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در بیست و هفتمین جلسه کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی بر ضرورت همکاری کلیۀ دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای تحقق اهداف پیش‌بینی شده و توسعه سهم کشورمان در کریدورهای ترانزیت منطقه‌ای و بین المللی تأکید کرد.
 ٠٨:٢٨ - 1399/05/11

بررسی مشکلات فرایند صدور گواهی بازرسی استاندارد کالاهای صادراتی به عراق
مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: مشکلات رویه‌ها و فرایندهای صدور گواهی بازرسی استاندارد صادرات کالا به عراق در جلسه‌ای با حضور مسئولان بررسی شد.
 ١٩:٣٣ - 1399/05/09
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران تاکید کرد:
تسهیل صادرات خدمات فنی و مهندسی به عراق و سوریه
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اهمیت بازارهای عراق و سوریه برای صادرکنندگان خدمات و کالا، بر اراده این سازمان جهت تسهیل تجارت با این کشورها و حل موانع پیش رو تاکید کرد.
 ١٩:٢٩ - 1399/05/09
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در سفر به سیستان و بلوچستان؛
بازدید از پایانه‌های مرزی میرجاوه، میلک و گمشاد
معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در سفر خود به استان سیستان و بلوچستان از پایانه‌های مرزی میرجاوه، میلک و گمشاد بازدید کرد.
 ١١:٠١ - 1399/05/09
با هدف بررسی ظرفیت‌های تجاری صورت می‌گیرد:
سفر رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به سیستان و بلوچستان
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با هدف بررسی ظرفیت‌های تجاری و بازرگانی سیستان و بلوچستان به این استان سفر خواهد کرد.
 ٢١:١٣ - 1399/05/08
در سه ماهۀ نخست سال جاری صورت گرفت:
رشـد قابل توجه صادرات بخش کشاورزی و صنایع غذایی
مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از رشد قابل توجه صادرات در بخش کشاورزی و صنایع غذایی خبر داد و گفت: سهم صادرات محصولات بخش کشاورزی و صنایع غذایی طی سه ماهه نخست سال جاری از مجموع صادرات کشور در بخش کالایی حدود ۱۹.۶ درصد برآورد شده که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۵ افزایش ۶۶ درصدی داشته است.
 ١٧:٤٥ - 1399/05/08
در جلسه میز کالا- کشوری عراق صورت گرفت:
بررسی راهکارهای افزایش صادرات پوشاک به عراق
مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد ایران ظرفیت صادرات ۱۵۰میلیون دلاری پوشاک به کشور عراق را دارد.
 ٠٩:٤٢ - 1399/05/08
میز صادرات سوهان برگزار شد
ارتقای سهم سوهان در سبد صادرات کشور
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری نشست میز توسعه صادرات سوهان بصورت ویدئو کنفرانس توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خبر داد و هدف از این جلسه را بررسی موانع و مشکلات و ارتقای سهم این محصول در سبد صادرات کشور عنوان کرد.
 ١١:٢٣ - 1399/05/07

تشکیل کارگروه اقدام ارزی در استان‌ها
معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از ارسال مشخصات صادرکنندگانی که نسبت به رفع تعهدات ارزی خود به صورت کامل اقدام نکرده‌اند، به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها جهت تشکیل کمیته اقدام ارزی خبر داد.
 ٠٦:٣٦ - 1399/05/07
در نخستین نشست میز صادرات فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال جاری مطرح شد:
لزوم شکل‌گیری "قرارگاه مدیریت برنامه‌های توسعه‌ای و حمایتی از صادرات صنعت فاوا"
سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت ایران بر لزوم شکل‌گیری و استقرار نهادی به عنوان "قرارگاه مدیریت برنامه‌های توسعه‌ای و حمایتی از صادرات صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور" تأکید کرد.
 ٢٠:١٤ - 1399/05/06

افزایش ۳۴۰ درصدی صادرات وزنی ایران به کشورهای آفریقایی/ همکاری خودرویی با سنگال به تولید انبوه نرسید/ توافق با اوگاندا برای کشت فراسرزمینی
مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت گفت: در برخی کشورها مانند اوگاندا توافقاتی بین دولت‌های دو کشور در خصوص کشت فراسرزمینی صورت و حتی دولت اوگاندا زمین در اختیار طرف ایرانی قرار داده، اما به دلایل مختلفی هنوز جز در سطح بسیار محدودی در این زمینه، اهداف مورد نظر هنوز محقق نشده است.
 ١٠:٣٣ - 1399/05/06

افزایش ۴۰ درصدی حجم تجارت ایران و ازبکستان در سال ۲۰۱۹
محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور، از افزایش 40 درصدی حجم تجارت ایران و ازبکستان در سال ۲۰۱۹ و گسترش روابط اقتصادی تهران_تاشکند خبر داد.
 ٠٩:٣١ - 1399/05/06

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>