صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
به ریاست مجتبی خسروتاج برگزار شد:
پنجمین جلسۀ کمیته کارشناسی شورای عالی صادرات غیر نفتی در سال 1397

 

 

پنجمین جلسۀ کمیتۀ کارشناسی شورای عالی صادرات غیر نفتی در سال جاری با محوریت هماهنگی دستگاه‌های ذیربط جهت دومین نشست گفتگوهای صنعتی ایران و اتحادیۀ اروپا در زمینه‌های صنعت خودرو، خدمات فنی و مهندسی، گردشگری، خوشه‌ها صنعتی و نساجی، برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مجتبی خسروتاج، معاون صادراتی وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه آنچه در خصوص همکاری‌های صنعتی شکل خواهد گرفت در راستای گفتگوی های سال 2015 تا 2017 میان ایران و اتحادیه اروپا است، گفت: ضمن بهبود تراز تجاری خود با اروپا باید به این نکته نیز توجه داشت که گفتگوهای دور جدید ایران با اتحادیۀ اروپا در فضای خروج آمریکا انجام خواهد شد.

وی افزود: نمایندگان دستگاه‌های مختلف باید با در نظر داشتن شرایط موجود اولویت های بخش صنعت، سرمایه‌گذاری و تجارت را شناسایی کنند تا با آگاهی از مکانیزم مدیریت در این همکاری ها بتوانیم وارد مذاکره شویم.

در ادامۀ این جلسه، پس از تشریح وضعیت تجارت خارجی ایران و اتحادیۀ اروپا توسط مدیر کل دفتر اروپا و آمریکا، نمایندگان بخش‌های مختلف به طرح پیشنهادات خود پرداختند.

گفتنی است، تقویت همکاری بنگاه‌های استان‌های کشور با شرکت‌های اروپایی، استفاده از امکانات صندوق ضمانت صادرات، گسترش همکاری‌های بانکی از طریق ایجاد شعبه در کشورهای هدف و کار با بانک‌های کوچکتر، ایجاد آژانس‌های صادراتی، تقویت سیستم بازاریابی، صادرات از طریق کشورهای همسایه، روانسازی مقررات داخلی، اصلاح قانون حداکثر توان فنی و مهندسی، تولیدی و صنعتی و اجرایی کشور، اعتماد به بخش خصوصی برای انجام صادرات مویرگی از مواردی بود که در خصوص آن بحث و گفتگو شد.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/03/09  ساعت درج:١٥:٠٢  شماره خبر:٦٤٩٣  بازدید:1595

  نسخه چاپي


خروج