صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در همایش رایزنان بازرگانی در استان خراسان شمالی عنوان شد:
تقویت حضور ایران در بازار ترکمنستان با بهره‌مندی از تهاتر

 

رایزن بازرگانی سابق ایران در ترکمنستان و دبیر میز ترکمنستان در همایش رایزنان بازرگانی در خراسان شمالی گفت: می‌توان از ظرفیت این استان در تولید محصولات ساختمانی و کشاورزی به منظور توسعۀ صادرات به ترکمنستان بهره برد.

به گزاری روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، رحمت الله خرمالی اظهار داشت: با توجه به در پیش رو بودن برگزاری نخستین همایش اقتصادی خزر و اولین نمایشگاه فناوری‌های نوین در مرداد ماه سال جاری در شهر آوازه ترکمنستان  باید به تقویت شرکت‌های توانمند صادراتی خراسان شمالی به منظور حضور پر رنگ در بازار کشور ترکمنستان توجه ویژه داشت.

وی افزود: در سال 2018 میلادی ایران به جایگاه دوم کشورهای صادرکننده به ترکمنستان ارتقا یافت و بر این اساس صادرات ایران به ترکمنستان حدود 400 میلیون دلار است.

رایزن بازرگانی سابق ایران در ترکمنستان و دبیر میز ترکمنستان بیان داشت: برای تقویت مبادلات تجاری باید از مکانیزم‌های جدید مانند تهاتر استفاده کنیم تا بتوانیم حضور ایران را در بازار ترکمنستان تثبیت و تقویت نماییم.

وی به امضای موافقتنامه همکاری‌های اقتصادی و تجاری کشورهای ساحلی خزر اشاره کرد و افزود: این سند سال گذشته در شهر آکتائو قزاقستان در پنجمین اجلاس سران کشورهای ساحلی خزر به امضا رسید و قرار است در همایش اقتصادی خزر که در تاریخ 20 و 21 مرداد سال جاری در ترکمنستان برگزار می‌شود بیانیه‌های اولین نشست وزرای اقتصادی کشورهای ساحلی خزر و بیانیه همکاری حمل و نقلی این کشورها نیز صادر شود که از سوی جمهوری اسلامی ایران وزارت صمت مسئول اجرای موافقت نامه مزبور است.

       

 

 تاریخ انتشار:1398/05/09  ساعت درج:١٧:٢٥  شماره خبر:٨٣٣٥  بازدید:1491

  نسخه چاپي


خروج