صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
با حضور 80 شرکت صادراتی از بخش‌های مختلف برگزار شد؛
سمینار آشنایی با بازار ویتنام

 

سمینار آشنایی با بازار ویتنام با حضور 80 شرکت صادراتی از بخش‌های مختلف از جمله مواد غذایی و دارویی، نفت، گاز و پتروشیمی، خدمات فنی و مهندسی، شرکت‌های دانش‌بنیان، فرش و کف‌پوش از شهرهای مختلف کشور در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در این سمینار مصطفي موسوي، رئیس اتاق مشترک ایران و ویتنام، لی با ناک، رایزن بازرگانی ویتنام در ایران و محسن رضایی‌پور، رایزن بازرگانی سابق ایران در ویتنام به معرفی و بررسی ظرفیت‌های بازار ویتنام، استراتژی‌های ورود به این بازار و ارتقای سطح تجارت دو کشور پرداختند.

از عمده محورهای مطرح شده در این سمینار می‌توان به ظرفیت‌های اقتصاد ویتنام برای تامین کالاهای اساسی کشور و نیازهای ویتنام که از ایران قابل تامین است،تشریح ظرفیت‌های حقوقی و قضایی برای ثبت شرکت‌های ایرانی در ویتنام، ویژگی‌های رفتاری ویتنامی‌ها در مذاکرات تجاری، ذکر تاریخچه تشکیل اتاق مشترک ایران و ویتنام، راه‌‌اندازی دفتر اتاق مشترک ایران و ویتنام در آینده‌ای نزدیک، خدمات اتاق مشترک برای شرکت‌های ایرانی در تجارت با ویتنام، تشریح روند توسعه اقتصادی ویتنام طی سه دهه اخیر، فرصت‌های پیش روی کالاهای ایرانی در فرایند پیشرفت اقتصادی آن کشور، تشریح اهمیت اقتصادی اتحادیه آ. سه. آن در آینده، نقش ویتنام در آن اتحادیه و فرصت‌های موجود برای صادرات ایران، بررسی گروه‌های کالایی دارای مزیت برای صادرات به ویتنام، چالش‌های پیش روی تجار و استراتژی‌های ورود به آن بازار و معرفی منابع اطلاعات تجاری ویتنام اشاره کرد

گفتنی است، است در پایان سمینار، نشست پرسش و پاسخ برگزار شد و طی آن اعضای پنل به سوالات مطرح شده از سوی حضار در زمینه قوانین و مقرارت صادرات به ویتنام و همچنین حوزه‌های دارای ظرفیت صادراتی به این کشور پاسخ دادند.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1398/11/21  ساعت درج:١٦:١٨  شماره خبر:٨٧٥٣  بازدید:1499

  نسخه چاپي


خروج