نظرات و پیشنهادات نقشه سایتپرسش های متداولEnglish
 
معرفی سازمان
 
گزارش تصویری

 
در یک نگاه
         
اخبار
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد:
روند صعودی میزان صادرات
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به روند صعودی صادرات کشور گفت: مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی، ضمن ایجاد خرسندی در جامعه صادرکنندگان، موجب تسریع و‌ تسهیل در بازگشت ارز حاصل از صادرات و تامین ارز‌ مورد نیاز واردات شده است.
 ١٢:٠٢ - 1399/09/13
معاون وزیر و رئس کل سازمان توسعه تجارت ایران تاکید کرد:
رفع مشکلات صادرکنندگان در حوزه ایفای تعهدات ارزی
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در یازدهمین نشست کمیته اقدام ارزی، مصوبه یکصد و هفتاد و هفتمین نشست ستاد هماهنگی اقتصادی در جهت ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان در راستای تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی، ضروری، مواد اولیه و تجهیزات تولید را راهگشا دانست و گفت: با اجرایی شدن این مصوبه بخش اعظم مشکلات صادرکنندگان در حیطه ایفای تعهدات ارزی مرتفع خواهد شد.
 ١١:٤٠ - 1399/09/13
وزیر صنعت، معدن و تجارت :
ابلاغ سیاست‌های جدید صادراتی وفور کالا و تامین به موقع مواد اولیه را به دنبال داشت
وزیر صنعت، معدن و تجارت سیاست‌های جدید ابلاغی اقتصادی را تدبیر رئیس‌جمهور نامید و ضمن تاکید بر استفاده از نظرات دولت، بخش خصوصی و مجلس در تمام تصمیم گیری ها، معیشت مردم را اولویت اصلی در شرایط حساس کنونی دانست.
 ٢١:٢٣ - 1399/09/12
مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران:
صادرات ۷۳ میلیون دلاری ایران به سوریه در سال جاری
مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران با بررسی فرصت‌ها و چالش‌های صادرات به سوریه گفت: جدیدترین آمارهای منتشره توسط گمرک ایران نشان می‌دهد طی ۷ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۹ حدود ۷۳ میلیون دلار صادرات به سوریه و حدود ۱۰ میلیون دلار از کشور فوق واردات صورت گرفته است.
 ٠٩:٤٢ - 1399/09/10
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد:
قرار گرفتن تجارت خارجی کشورمان در تراز جهانی با راه اندازی سامانه جامع تجارت/ دریافت اطلاعات به روز تجارت خارجی کشور با استفاده از سامانه جامع تجارت
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران شفاف سازی تجارت خارجی و جلوگیری از فساد را از مزایای سامانه جامع تجارت دانست و گفت: این سامانه، کشورمان را در استانداردهای نظام بین المللی تجارت قرار خواهد داد.
 ١٥:٢٠ - 1399/09/08

توافق در خصوص برگزاری کمیته مشترک بازرگانی ایران و قطر
مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی گفت: در جریان هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر که با حضور معاون وزی و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در اصفهان و به ریاست وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران و وزیر صنایع و بازرگانی قطر برگزار شد، طرفین در خصوص تشکیل کمیته مشترک بازرگانی به منظور بررسی زمینه‌ها و فرصت‌ها، موانع و راهکارهای توسعه روابط تجاری میان دو کشور توافق کردند.
 ٠٨:٥٣ - 1399/09/08

عراق در صدر فهرست بازارهای صادراتی ایران
مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایرات از صادرات 5 میلیارد دلاری ایران به عراق طی 7 ماهه سال 1399 خبر داد و گفت: ارزش وزنی صادرات ایران به عراق طی مدت مذکور ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن بوده است.
 ٠٨:٣١ - 1399/09/08